Wij zijn ook bereikbaar via:

Motorrijles

Bij rijschool Optimus houden wij rekening met de verschillende instapniveaus van onze leerlingen. Op basis daarvan hebben wij 3 verschillende pakketten samengesteld zodat jij (samen met de instructeur) een passend pakket kunt kiezen.

Wellicht handig om te weten! Bij ons zit je niet vast aan de aantal uren die je hebt gekozen, je kunt altijd jouw gekozen pakket uitbreiden of je geld terug als je minder lessen nodig hebt gehad! Wel zo eerlijk 😉

*een proefles kost €69 en duurt 90 minuten. Één rijlesuur kost €57,50

Bekijk hieronder onze pakketten

Optimus 1

1231
 • 15 rijlessen à 60 min
 • AVB examen (voertuigbeheersing)
 • AVD examen (verkeersdeelname)

Optimus 2

1432
 • 19 rijlessen à 60 min
 • AVB examen (voertuigbeheersing)
 • AVD examen (verkeersdeelname)

Optimus 3

1731
 • 25 rijlessen à 60 min
 • AVB examen (voertuigbeheersing)
 • AVD examen (verkeersdeelname)

Optimus 4

2003
 • 31 rijlessen à 60 min
 • AVB examen (voertuigbeheersing)
 • AVD examen (verkeersdeelname)

Optimus DUO

€200 Korting

Start met z’n tweeën en ontvang €100 per persoon op één OPTIMUS pakket

Pakketten getrapt
van A1 naar A2 /A
Van A2 naar A

Getrapt 1

550
 • 6 rijlesuren
 • AVD examen

Getrapt 2

800
 • 10 rijlesuren
 • AVD examen
Cadeaubon Rijles Motorrijles

Cadeaukaart: Proefles van 90 minuten

€69,-
Motorrijles Motor Rijlessen Rijschool

Meer informatie over de motorrijopleiding

Motorrijopleiding

Ga je voor je motorrijbewijs? Super leuk!

Goed dat jij hier zit te lezen hoe wij te werk gaan.

Om voor je motorrijbewijs in aanmerking te komen, dien je drie examens af te leggen bij het CBR.

 • Het theorie-examen
 • Het AVB-examen (voertuigbeheersing)
 • Het AVD-examen (verkeersdeelname)

Informatie over het motorrijbewijs

Je mag vanaf 17 jaar beginnen met motor rijles voor de lichte motor (A1). Echter mag je het examen pas doen als je 18 jaar bent. Als je 19 bent, mag je motorrijles voor de middelzware motor (A2), mits je al een A1 motorrijbewijs hebt. Het examen mag je afnemen vanaf 20 jaar. Dus let op, heb je nog geen A1 motorrijbewijs, dan is zowel lessen als het afnemen van het examen pas vanaf 20 jaar. Als je 21 jaar bent, mag je motorrijles voor de zware motor nemen (A). Je krijgt dan wel de code 80 op het A-rijbewijs. De code 80 vervalt twee jaar na het bemachtigen van je A-rijbewijs of als je voor die tijd 24 wordt.

Als je 18 bent, mag je het rijbewijs voor de lichte motor (A1) halen. Vanaf 17 jaar mag je daarvoor al theorie-examen doen. Op je zeventiende mag je ook al rijlessen volgen als je bent geslaagd voor je motortheorie-examen of je autorijbewijs hebt. Vanaf 18 jaar mag je de praktijkexamens voertuigbeheersing (AVB) en verkeersdeelneming (AVD) doen voor het rijbewijs A1.

Met een A1-rijbewijs mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)

Als je 20 bent, mag je het rijbewijs voor de middelzware motor (A2) halen. Vanaf je twintigste mag je daarvoor rijlessen volgen als je bent geslaagd voor je motortheorie-examen of je autorijbewijs hebt. Vanaf 20 jaar mag je de praktijkexamens voertuigbeheersing (AVB) en verkeersdeelneming (AVD) doen voor het rijbewijs A2.
Als je het rijbewijs voor de middelzware categorie (A2) hebt, krijg je automatisch het rijbewijs A1.

Met een A2-rijbewijs mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)
 • Motor van de categorie A2

Als je 21 bent, mag je het rijbewijs voor de zware motor (A) halen. Vanaf je 21e mag je daarvoor rijlessen volgen als je bent geslaagd voor je motortheorie-examen of je autorijbewijs hebt. Vanaf 21 jaar mag je de praktijkexamens voertuigbeheersing (AVB) en verkeersdeelneming (AVD) doen voor het rijbewijs A.

Als je het rijbewijs voor de zware categorie (A) vóór je 24e rechtstreeks behaalt, krijg je code 80 op het rijbewijs vermeld. Dat betekent dat je in de zware categorie (A) uitsluitend op een driewielig motorrijtuig mag rijden met onbeperkt vermogen. Als je het rijbewijs voor de zware categorie hebt, krijg je automatisch het A1- en A2-rijbewijs.

Met een A-rijbewijs met code 80 mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)
 • Motor van de categorie A2
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A (>15kW)

 

De code 80 vervalt twee jaar na het behalen van je A-rijbewijs of als je voor die tijd 24 wordt. Als je voor het behalen van je A-rijbewijs het A2-rijbewijs al hebt, vervalt code 80 op het moment dat je het A2-rijbewijs twee jaar bezit. Vervalt code 80 voor je 24e, dan moet je wel bij de gemeente een nieuw rijbewijspasje aanvragen zonder de code 80.

Met een A-rijbewijs zonder code 80 mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)
 • Motor van de categorie A2
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A (>15kW)
 • Motor van de categorie A

Als je het rijbewijs voor de zware categorie (A) vóór je 24e rechtstreeks behaalt, krijg je code 80 op het rijbewijs vermeld. Dat betekent dat je in de zware categorie (A) uitsluitend op een driewielig motorrijtuig mag rijden met onbeperkt vermogen. Als je het rijbewijs voor de zware categorie hebt, krijg je automatisch het A1- en A2-rijbewijs.

Met een A-rijbewijs met code 80 mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)
 • Motor van de categorie A2
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A (>15kW)

De code 80 vervalt twee jaar na het behalen van je A-rijbewijs of als je voor die tijd 24 wordt. Als je voor het behalen van je A-rijbewijs het A2-rijbewijs al hebt, vervalt code 80 op het moment dat je het A2-rijbewijs twee jaar bezit. Vervalt code 80 voor je 24e, dan moet je wel bij de gemeente een nieuw rijbewijspasje aanvragen zonder de code 80.

Met een A-rijbewijs zonder code 80 mag je rijden op:

 • Motor van de categorie A1
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A1 (<15kW)
 • Motor van de categorie A2
 • Driewielig motorrijtuig van de categorie A (>15kW)
 • Motor van de categorie A
Het AVB examen is het eerste praktijk motorexamen die je dient af te leggen. Voor dit examen heb je geen theoriecertificaat nodig als je je autorijbewijs al hebt. Om te slagen voor je AVB (voertuigbeheersing) examen, zul je met de Ahmed (rijinstructeur) alle 12 oefeningen oefenen. Ahmed zal je alle oefeningen leren zodat je snel vaardig wordt in het beheersen van de motor. Tijdens het AVB-examen moet je 7 willekeurige oefeningen moeten doen. Deze oefeningen worden door de examinator ter plekke aangewezen. De examinator kijkt vanaf de zijkant of je de motor beheerst bij lage en hoge snelheden.

Het AVD-examen is het examen waarbij je gaat laten zien dat je veilig aan het verkeer kunt deelnemen. Na het behalen van je AVB-examen zullen we hier de focus op leggen zodat jij dit onderdeel goed onder de knie krijgt.
De examenrit duurt ongeveer 35 minuten. De examinator rijdt in zijn eigen auto achter je aan. Naast de examinator zit je rijinstructeur. Die zegt onderweg wat je moet doen via het ontvangertje in je helm. De examinator kijkt of je veilig en zelfstandig rijdt. Daarbij let hij onder meer op;

-Kijkgedrag

-Plaats op de weg

-Het toepassen van verkeersregels

-Beheersing van de motor in het verkeer

Tijdens de uitvoering van het examen ‘verkeersdeelneming’, rijdt de examinator met zijn eigen auto achter je motor aan. Je eigen rijinstructeur van rijschool Optimus zit naast de examinator. Je krijgt voor de examenrit een communicatiesetjeHoe verloopt  in je helm. Tijdens het examen geeft je rijinstructeur aan wat je tijdens de motorrit moet doen. De examinator controleert of je goed zelfstandig je motor kan besturen en of je veilig kunt rijden. De examenrit duurt ongeveer 40 minuten.

Wat praktische zaken

Motorrijopleiding

 – Klik hier om ons te machtigen, zodat we de praktijkexamen voor je alvast kunnen reserveren! 

Onze rijschoolcode is: 1368G3

– Om het AVD- examen te kunnen aanvragen dien je in het bezit te zijn van een een medische verklaring.  Klik hier om het aan te vragen .

– Wil jij jouw theorie-examen aanvragen? Dat kun je doen door hier te klikken